Mars Ay Kadar Büyük Gözükecekmiş

Mars Ay Kadar Büyük Gözükecekmiş

Dün bilim konusunda süper haberler yapan medyamız bu sefer de Mars’ı büyütmüş… Böyle bir haber nasıl olduysa hızla yayılmış. Bizde bu konu hakkında bir yazı yapacaktık ki sevgili Ethem Derman hocamız hızlı davranmış. Buyurun onun yazı dili ile bu konuda aydınlanın.


Mars Ay Kadar Büyük Gözükecekmiş

İnsan dağ başında olursa gündemi takip edemiyor. Hangi sitelerde böyle bir bilgi var bilmiyorum ama dün yaklaşık 15 kişi sordu böyle bir olay varmış ne diyorsunuz hocam diye. Böyle bir olayın olmayacağını bilmek için yine gökbilim derslerine gereksinmeniz yok, sadece biraz düşünseniz olmayacağını anlarsınız. İlişik fotoğrafta gerekli tüm bilgiler var ama eminim gelecek sene 27 Ağustos tarihinde yine soracaklar. En azından gökyüzünü merak ediyorlar diye seviniyorum.

Bu akşam güzel bir gökyüzü olayı var, güneş batar batmaz batı ufkuna yani güneşin battığı bölgeye bakın. Tanrılar tanrısı, kadınlara çok düşkün olan Zeus (Jüpiter) Venüs’ün yanına kadar yaklaşacak. Bakalım öpebilecek mi yoksa Venüs yine yüz vermeyecek mi? Sevgilerimle…

Ethem Derman


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir