Uzaydan Gelen Esrarengiz Sinyal Hakkında

sinyal uzaylı

Uzaydan Gelen Esrarengiz Sinyal Hakkında

Uzay’dan gelen sinyal…

Uzaylı kavramı herkese ilginç gelmiştir. Hele ki uzaylılardan gelen bir sinyal daha da ilgi çekici. Konuyu araştırmadan direk yayına veren sözde bilim sitelerine selamlarımızı göndererek yazıya geçelim.

Nedir bu sinyal meselesi ? Gerçekten sinyal gelmiş mi, geldiyse uzaylılardan mı gelmiş, bu sinyal’in diğer sinyallerden farkı ne ?

Uzay’dan dünyamıza her zaman sinyaller gelir. Bu sinyal’in fazla abartılmasının sebebi aynı yerden 2 saniye boyunca gelmesi. Uzay çok büyüktür, bir sinyalin aynı yerden aynı şekilde gelmesi bu sinyali farklı kılıyor. Bazı siteler 2 saniyelik sinyalden gönderen uzaylıların tiplerini, medeniyetlerini bile belirlemişler. Haha 🙂  Sinyale dönersek, bu sinyal 15 ay önce Rusya Karaçay-Çerkesya bölgesinde bulunan RATAN-600 radyo teleskobu ile algılanmış. Şimdi sormazlar mı adama bu sinyal 15 ay önce geldiğinde üstünde durmadın da 15 ay sonra basına çıkıp biz uzaylılardan sinyal aldık denmesi gerçekten komik olmuş.

Özetle bu gelen sinyali Uzaylılar ile bağdaştırmak gerçekten çok zor. İyice içine dalarsak eğer bu kadar uzaktan (94 ışık yılı ) bizden çok çok akıllı varlıklardan geldiğini ele alırsak, haber sitelerinde yazılana göre kendi yıldız sistemini kontrol edebilen bir medeniyet tarafından geldiğini de katarsak, Şimdi kendi yıldız sisteminin enerjisini kontrol edebilen bir medeniyet bize neden 2 saniyelik ( bip ) sesi gönderiyor ? Sadece bu bile aslında tüm yazıyı özetliyor.

Konuyu fazla uzatmadan, bu sinyal ile ilgili konuşmak için çok erken. Aşağıda Dr. Umut Yıldız‘ın Periscope yayınından bu sinyal hakkında konuşmasını izleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Uzaydan Gelen Esrarengiz Sinyal Hakkında

  1. Dünya dışı yaşam olayına her zaman ilgi duymuşumdur, fakat bence şu bir gerçek ki, nasanın sakladığı bazı bilgiler hale gizemini korumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir